Centrum prasowe

Rozmowy w Davos z instytucjami finansowymi i największymi firmami wydobywczymi

20 stycznia zakończyła się światowa konferencja ekonomiczna w Davos. Uczestniczył w niej prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka Kasjan Wyligała, który brał udział w spotkaniach i rozmowach dotyczących wyzwań stojących w najbliższym czasie przed Bogdanką.

Istotne z punktu widzenia spółki dyskusje dotyczyły zagadnień związanych z obszarem ESG. Jest to o tyle ważne, gdyż w ostatnim czasie spółka zakończyła prace nad Strategią ESG i jest jednym z liderów ESG.

Przedstawiciele branży wydobywczej rozmawiali również o tematach związanych z poszukiwaniem złóż pierwiastków ziem rzadkich i ich roli w transformacji energetycznej.

Forum Ekonomiczne w Davos to doskonałe miejsce do rozmów z instytucjami finansowymi i największymi firmami wydobywczymi o projektach rowojowych w polskim górnictwie. Przed Bogdanką w przyszłości poważne wyzwania w tym m.in.: dywersyfikacja przychodów poprzez poszerzenie obszarów swojej działalności z wykorzystaniem naszej wiedzy i doświadczenia. Szczegóły znajdą się w naszej strategii nad którą pracujemy

- powiedział Kasjan Wyligała prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A.
 

LW Bogdanka S.A. najważniejsze informacje

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. to lider rynku producentów węgla kamiennego w Polsce, wyróżniający się na tle branży nowoczesnością i efektywnością wydobycia. Jest jedną z największych polskich kopalń węgla kamiennego. Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. prowadzi przede wszystkim działalność górniczą w zakresie wydobywania, wzbogacania i sprzedaży węgla kamiennego. Spółka dostarcza surowiec głownie do odbiorców przemysłowych. Realizacja dostaw oparta jest o umowy wieloletnie, a kierunek zbytu to energetyka zawodowa i przemysłowa.

Od czerwca 2009 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie. W sierpniu 2022 roku Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. powrócił do notowań w Indeksie WIG-ESG.

Od października 2015 roku Bogdanka wchodzi w skład Grupy Enea, wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej, zarządzającego pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta.