Profil działalności


Kopalnia Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. jest zlokalizowana w Centralnym Rejonie Węglowym (CRW) położonym w północno-wschodniej, najlepiej rozpoznanej części Lubelskiego Zagłębia Węglowego.

Pod względem geograficznym Centralny Rejon Węglowy leży w granicach Polesia Lubelskiego, a tylko niewielkie jego fragmenty przechodzą na Wyżynę Lubelską. Pod względem administracyjnym kopalnia Bogdanka położona jest w województwie lubelskim, na obszarze gminy Puchaczów.

mapka regionu Bogdanki


 


Główni odbiorcy spółki (% udział w przychodach)






Grupa Kapitałowa Lubelski Węgiel Bogdanka to jeden z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce.

Wyróżniamy się na tle branży pod względem osiąganych wyników finansowych oraz wydajności wydobycia węgla kamiennego. Sprzedawany przez Spółkę węgiel kamienny stosowany jest przede wszystkim do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. 
Klientami Bogdanki są w głównej mierze firmy przemysłowe, przede wszystkim podmioty prowadzące działalność w branży elektroenergetycznej, zlokalizowane we wschodniej i północno-wschodniej Polsce. Jesteśmy częścią Grupy Enea, jednego z liderów polskiego rynku energetycznego.
LW Bogdanka S.A. jest pewnym i wiarygodnym dostawcą węgla dla energetyki zawodowej utrzymującym przewagę konkurencyjną w sposób zapewniający trwały wzrost wartości Spółki, doskonalącym się w zakresie standardów bezpieczeństwa pracy, ochrony środowiska i wdrażania innowacyjnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych.



Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2009 r. Jednostką dominującą w Grupie Kapitałowej Lubelski Węgiel Bogdanka jest Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. Działalność spółek zależnych ma przede wszystkim funkcję wspierającą.
Spółka jest notowana w Indeksach: WIG140, mWIG40TR, WIG30TR, WIG30, WIG-GÓRNICTWO, WIG-Poland, mWIG40, WIG, WIG-ESG.



Kopalnia prowadzi eksploatację w Obszarach Górniczych:  

  • „Puchaczów V” o powierzchni około 73,36 km2,  
  • „Stręczyn” o powierzchni około 9,38 km2,
  • „Ludwin” o powierzchni około 78,67 km2,

 

 

W Obszarze Górniczym „Cyców” o powierzchni około 40,73 km2 prowadzone są roboty chodnikowe udostępniające złoże węgla kamiennego dla prowadzenia eksploatacji złoża 
w przyszłości. Obszary górnicze kopalni podzielone są na trzy pola wydobywcze - pole Bogdanka, pole Stefanów oraz pole Nadrybie. W każdym z pól znajduje się para szybów: wentylacyjny i zjazdowo-materiałowy.


Początkowy okres budowy Kopalni upłynął w towarzystwie ogromnych przeciwności o złożonej naturze, ale determinacja załogi doprowadziła do uruchomienia 30 listopada 1982 roku pierwszej ściany wydobywczej. Od tego czasu, niezmiennie dzięki wytrwałości i konsekwencji oddanych pracowników, LW Bogdanka cieszy się opinią firmy stosującej najwyższe standardy w branży górniczej.

ulotka_okladka.jpg








Ulotka informacyjna o LW BOGDANKA  [POBIERZ]