o już szósty raz kiedy pracownicy naszej Spółki uczestniczyli w konferencji z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Tym razem prezentacją pt. „Ślad Węglowy Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. – praktyczne aspekty” opowiedzieliśmy o naszych pierwszych krokach związanych z wyliczeniem emisji gazów cieplarnianych.
Prelekcję dla studentów/ek wygłosił Pan Cyprian Jaruga - Inspektor w Dziale Społecznej Odpowiedzialności i Zrównoważonego Rozwoju, który mówił o uwarunkowaniach zewnętrznych i wewnętrznych podjęcia tematu, w tym odpowiedział na podstawowe pytania, czyli (1) dlaczego mierzymy ślad węglowy, (2) jak i (3) dla kogo to robimy, a przy tym (4) z kim współpracujemy. Przedstawiona została metodyka, a także zaprezentowane nasze dobre praktyki i obserwacje po pierwszych miesiącach realizacji projektu.
Ze względu na obowiązujący stan pandemii COVID -19 całość prezentacji odbyła się w formule online.
Konferencja Odpowiedzialnego Biznesu na Akademii Górniczo – Hutniczej jest ważnym w CSR-owym kalendarzu wydarzeniem, gdyż organizowana jest przez i dla studentów, dla których zawodowa przyszłość to nie kwestia przypadku. Dzięki niej, za sprawą zaangażowanych Spółek takich jak nasza, przejście drogi od studenta do pracownika staje się łatwiejsze. To wydarzenie jest uzupełnieniem wiedzy teoretycznej w faktyczne, praktyczne działania, które na co dzień zachodzą w firmach różnych sektorów.
Więcej na temat konferencji: https://www.facebook.com/OdpowiedzialnyPrzemysl