Aż 8 dobrych praktyk LW Bogdanka wyróżnionych w Raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki"
Po raz 17. ukazał się największy w Polsce przegląd CSR – Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W tegorocznej odsłonie publikacji znalazło się aż 8 inicjatyw realizowanych przez LW Bogdanka!
Najwięcej wyróżnionych praktyk, bo aż 5, dotyczyło obszaru "Praktyki z zakresu pracy". Wśród nich znalazły się:
- Niezbędnik BHP
- Tydzień Bezpieczeństwa
- Program profilaktyki boreliozy dla pracowników, podwykonawców i ich rodzin
- Dni dla Zdrowia w LW Bogdanka
- Program "Pracujmy bezpieczniej"
W kategorii "Zagadnienia konsumenckie" wyróżniono współprowadzony ze strudentami i studentkami wydziału Zarządzania AGH porta "Odpowiedzialny węgiel" - www.odpowiedzialnywegiel.pl.
Ostatnim z obszarów, w których znalazły się praktyki LW Bogdanka, jest "Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej", a w nim:
- Międzysektorowe partnerstwo na rzecz honorowego krwiodawstwa, krwiolecznictwa i oddawania szpiku,
- Program „Przepustka do pracy w LW Bogdanka – Potrzebujemy najlepszych!”
POBIERZ RAPORT >> https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2018/
Coraz więcej firm wdraża i realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility – CSR). Potwierdza to najnowsza edycja publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Podsumowuje ona rozwój CSR w 2018 roku, a jej główną część stanowią zgłoszone przez firmy dobre praktyki. W ubiegłorocznej edycji po raz pierwszy liczba działań firm przekroczyła 1000, a w tym roku liczba ta sięgnęła ponad 1500.
- Obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój społecznej odpowiedzialności biznesu. Powyższy trend bardzo nas cieszy. Rezultat ten to składowa wielu czynników. Pojawiają się inicjatywy i regulacje prawne na poziomie międzynarodowym i krajowym skłaniające firmy do większej aktywności na polu CSR. Jedną z nich są Cele Zrównoważonego Biznesu - włączanie się biznesu będzie przyspieszać proces ich osiągnięcia. CSR zawdzięcza rozwój także stawianym przez partnerów biznesowych wymogom dostarczania informacji również z działalności niefinansowej spółki, potwierdzających mniejsze ryzyko reputacyjne i finansowe związane z danym podmiotem. CSR staje się niezastąpionym narzędziem w coraz silniejszej rywalizacji o przyciągnięcie i utrzymanie pracowników – co pokazuje wzrost liczby praktyk w obszarze dotyczącym miejsca pracy o ponad 30%. To główne czynniki, ale z pewnością niejedyne, bo warto pamiętać o zwiększającej się świadomości konsumentów, kluczowych inicjatywach jak np. COP24 czy aktywności ogólnopolskiej i regionalnej organizacji pozarządowych na tym polu – podsumowuje tegoroczny wynik Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
1549 to łączna liczba praktyk przyjętych do najnowszej, 17. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Na sumę działań firm składają się praktyki nowe – zgłoszone do raportu po raz pierwszy, w tym roku 826 (poprzednia edycja: 639) oraz praktyki długoletnie, czyli te, które były zgłoszone do poprzednich edycji raportu, ale były realizowane również w 2018 roku; w tym roku praktyk długoletnich jest 723 (poprzednia edycja: 551). Autorzy raportu odnotowują również wzrost w liczbie firm z sektora małych i średnich, która zwiększyła się o 10 - do poziomu 60 organizacji.
Najliczniej reprezentowane w Raporcie branże to: finanse (32 firmy), usługi (31 firm), handel (22 firmy), FMCG (21 firm).